Prawie jak w studio

Krzysztof Sędzicki o różnych wydarzeniach sportowych. Prognozy, opinie, analizy i felietony - prawie jak w telewizyjnym studio...

Wpisy

 • niedziela, 22 grudnia 2013
 • piątek, 20 grudnia 2013
  • Zamiast oglądać szczypiornistki wsiadłem do rollercoastera

   Nie wiem, jak mały jest odsetek ludzi, którzy nie oglądali półfinałowego boju polskich piłkarek ręcznych z Serbkami, ale ja do tej grupy należę. Dzisiejszego wieczoru postawiłem na Orlen Ligę siatkarek. Tutaj to się dopiero działo!

   Czego można było się spodziewać? Wszystkiego. Czego nie można było przewidzieć? Niczego. Choć pierwsze spotkanie między PGNiG Naftą Piła i Beef Master Budowlanymi Łódź było naprawdę trudne do oglądania, dziś aż tak źle nie było. Chwilami poziom sięgał meczu sprzed kilku tygodni, ale na szczęście tym razem nie zabrakło emocji.

   Z obu stron gra falowała. Ciężko było pokusić się o przewidzenie losów każdej partii, gdyż te ciągle się odwracały. Optymista powiedziałby, że poczuł się jakby wsiadł do kolejki górskiej, albo oglądał film akcji, pesymista natomiast skrytykowałby jedną i drugą drużynę za momentami błahe błędy i zagrania przeplatane efektownymi atakami czy obronami. A co powiem ja?

   Ja już wiem, że po siatkówce, szczególnie kobiecej można spodziewać się wszystkiego. Chyba się już nieco uodporniłem. Nie chcę brnąć w jakieś złośliwości, a jedynie próbuję sobie wytłumaczyć poszczególne rzeczy. Wszystko wychodzi z historii obejrzanych przeze mnie meczów. O przyczynę takich zdarzeń zapytałem Olgę Trach i Agatę Durajczyk. Opinie te chciałem porównać ze zdaniami pilanek, ale nie były chętne do rozmów.

   Sinusoida to nie tylko wykres gry łodzianek w poszczególnych setach, ale w całym aktualnym sezonie Orlen Ligi. Widać, że jeśli trener Grabowski nie ma do dyspozycji całej dwunastki na każdy mecz, robi się problem, którego ilość rozwiązań jest mocno ograniczona. Brak Aleksandry Sikorskiej może generować u Olgi Trach i Sylwii Pyci poczucie zmęczenia, co również na nie dobrze nie wpływa zarówno na nie, jak i na całą drużynę.

   Pocieszeniem dla nich będą następujące fakty: po pierwsze - będzie chwila przerwy w Święta, która na pewno się przyda siatkarkom. Po drugie - wciąż własną sytuację mają we własnych rękach. Walka o górną połówkę tabeli jest w Łodzi absolutnie uzasadniona, a co ważniejsze, realna. 

    

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (0)
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ks_jerry
   Czas publikacji:
   piątek, 20 grudnia 2013 23:59
 • poniedziałek, 09 grudnia 2013
 • niedziela, 08 grudnia 2013
  • Za bierność przepraszam, na mecz zapraszam

   Gdzieś tam w głowie rodzą się pomysły na felietony, ale nie bardzo jest czas na ich realizację. Dlatego w tej krótkiej notce (a dość ważnej, bo 450. w historii bloga!!!) pochwalę się planami na najbliższą przyszłość.

   Jutro zapraszam do TakSięGra TV i Pubsport.pl na kolejną transmisję na żywo z meczu Orlen Ligi. Z Atlas Areny komentować będę mecz Beef Master Budowlanych z Aluprofem Bielsko-Biała. Początek o godzinie 18:00, ale pewnie spamować zacznę już kilkadziesiąt minut wcześniej. W każdym razie miło mi będzie, jeśli ktoś na przykład włączy Polsat Sport i dołoży do tego mój głos. 

   Ponadto, jeśli chodzi o teksty, planuję:

   - napisać kilka słów o pierwszych konkursach PŚ w skokach narciarskich

   - pożegnać starą halę ŁKSu przy Al. Unii

   - subiektywnie podsumować fazę grupową piłkarskiej LM

   - subiektywnie podsumować występ polskich klubów w europejskich pucharach (oj, będzie ostro coś czuję)

   - reaktywować cykl "F1 na przełomie sezonów"

   - podzielić się refleksją, dlaczego nie podoba mi się organizacja pierwszej fazy Mistrzostw Świata siatkarzy (w tym rozegranie meczu otwarcia na Stadionie Narodowym)

   - (3 miesiące po terminie, ale jednak) świętować rozpoczęcie czwartego roku tworzenia zarówno tutaj, jak i (zgodnie z terminem) na Pubsport.pl

   Chciałbym też pochwalić się, iż nawiązałem współpracę z portalem volleyballworld-pl, przy czym na razie będzie ona polegała na publikacji 2-3 felietonów w miesiącu. Niestety, matura na więcej mi pewnie nie pozwoli. 

   Proszę też (ludzi dobrej woli) o ściskanie za mnie kciuków we wtorek, 17 grudnia, gdyż będę wtedy bronił tytułu Mistrza szkół ponadgimnazjalnych w wiedzy o sporcie. Liczę, że... spotkam tam więcej znajomych niż było to w dwóch poprzednich edycjach. Zawsze milej jest rywalizować w gronie osób, które się zna :)

   Jeśli czas do końca roku pozwoli, zbiorę się na kilka całorocznych podsumowań, ale chyba raczej pod kątem siatkarskim. F1 planowana jest przecież w specjalnej serii, a gdybym miał brać się za wypowiedź o polskiej piłce w tym roku, to pewnie trzeba byłoby moje dzieło ocenzurować, wypikać, wygwiazdkować etc.

   Fantastycznie czuję się, gdy patrzę w statystyki odwiedzin bloga i widzę, że wciąż zagląda tutaj wielu wiernych czytelników. To naprawdę motywuje do działania. Bardzo Wam dziękuję i jednocześnie proszę o wyrozumiałość. Nawet nie wiecie, jak bardzo nie mogę doczekać się maja i ruszyć z realizacją mnóstwa pomysłów, które w tej chwili odkładane są na tamten okres w związku z tym, że zostało mniej niż 5 miesiące do egzaminu "dojrzałości". Liczę, że moja kiepska aktywność nie zrazi was i nadal będziecie zaglądać. 

   Spokojnie, nie żegnam się, tylko nieco usprawiedliwiam. Dopiero teraz przekonałem się, że czas naprawdę nie jest z gumy... 

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (1) Pokaż komentarze do wpisu „Za bierność przepraszam, na mecz zapraszam”
   Tagi:
   brak
   Kategoria:
   Autor(ka):
   ks_jerry
   Czas publikacji:
   niedziela, 08 grudnia 2013 23:59
 • niedziela, 01 grudnia 2013

Kalendarz

Grudzień 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Wyszukiwarka

Kanał informacyjny

.Pubsport.pl – wpadnij pogadać o sporcie!

sportnaekranie.pl Ko[...]rnik

Pamiętaj, tak się gra (TV)!

Blogi Sportowe Zobacz mnie na GoldenLine