Prawie jak w studio

Krzysztof Sędzicki o różnych wydarzeniach sportowych. Prognozy, opinie, analizy i felietony - prawie jak w telewizyjnym studio...

Wpis

piątek, 30 stycznia 2015

Wszystkie oczy na Australię

W ciągu ostatnich kilkunastu dni oczy całego świata zwrócone są na Australię. Przede wszystkim ze względu na coroczny Australian Open, ale w tym roku poza wielkoszlemowym turniejem w Melbourne, odbywa się także piłkarski Puchar Azji. Już w sobotę o 10:00 polskiego czasu na Stadium Australia w Sydney wybiegną jedenastki Australii i Korei Południowej.

Będzie to rewanż za rozegrany dokładnie dwa tygodnie wcześniej mecz fazy grupowej. Wówczas podopieczni Ulego Stelike wygrali 1:0. Spotkanie to komentowałem na żywo w TakSięGra FM, więc zachęcam do obejrzenia skrótu:

Post użytkownika TakSięGra FM.

Niestety nie mogę skomentować meczu finałowego, ale mam nadzieję, że będzie on obfitował w bramki i dramaturgię, na przykład taką, jak ćwierćfinałowa batalia pomiędzy Iranem i Irakiem. Zmierzą się ze sobą bezapelacyjnie dwie najlepsze drużyny całego turnieju. Gospodarze są najbardziej bramkostrzelną ekipą tegorocznego Pucharu Azji, zaś Koreańczycy ani razu jeszcze nie stracili na nim gola.

Dopiero w sobotnim finale przekonamy się o maksymalnym potencjale obu drużyn. W spotkaniu grupowym trener Ange Postecoglu dał pograć kilku rezerwowym, a trio Leckie-Kruse-Cahill pojawiło się w grze dopiero na ostatnie 20 minut. Pełnych 90 minut nie zagrał także największy gwiazdor reprezentacji Korei Płd, Heung-Min Son. Obyśmy więc w najważniejszym meczu tych mistrzostw zobaczyli to, co w tamtejszym futbolu najlepsze. Bo o tym, że zarówno w jednym, jak i w drugim zespole drzemie ogromny potencjał, zdążyliśmy się już przekonać. Czas zweryfikować go na tle godnego siebie przeciwnika.